Resonance
Apply Online
Live Chat

CA-IPCC November 2015 Result

Total Selections in CA-IPCC (Nov-2015) : 113 Selections
Study Centre Wise Result Break-Up:
KOTA Study Centre: 49 Selections
INDORE Study Centre: 56 Selections
JAIPUR Study Centre: 8 Selections
S. No Photo Resonance Roll No. Student Name Study Centre Course Name REMARKS
BOTH GROUPS : 7 Selections
1 14800698 SHADAB HUSSAIN Kota CRESCENDO-G1G2-M1 ALL INDIA RANK - 24
2 15801565 ANUJ AGARWAL Indore G2-CRESCENDO-N1 BOTH GROUPS Qualified
3 15801225 DEEPESH BATREJA Indore CAPSULE-2 BOTH GROUPS Qualified
4 15803815 MRINAL GARG Indore CAPSULE-1 BOTH GROUPS Qualified
5 15801432 RITUJ JAIN Indore CAPSULE-2 BOTH GROUPS Qualified
6 14800704 DEEPA NANDWANA Kota CRESCENDO-G1G2-M1 BOTH GROUPS Qualified
7 15800181 AAYUSHI MANTRI Kota CRESCENDO-G1G2-N1 BOTH GROUPS Qualified
GROUP-I : 66 Selections
8 15801440 VIPUL SOLANKI Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
9 15800492 TRILOK CHAND GALAV Kota G1-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
10 15801516 MADHAV PARWAL Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
11 15803720 PRIYA JOSHI Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
12 15801504 RAVINDRA SHAH Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
13 15801895 Vipul Jain Jaipur CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
14 15802141 AYUSH JAIN Kota CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
15 14890043 CHARVI CHANDWANI Kota CRESCENDO-G1G2-M1 FIRST GROUP Qualified
16 15801528 LOKESH PATIDAR Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
17 15800073 SHIKHAR RAWAT Kota CRESCENDO-G1G2-N1 FIRST GROUP Qualified
18 15803745 NAMITA DEV Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
19 15803786 RUPAL JAIN Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
20 15803732 VIJENDRA JAIN Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
21 15801305 SAVAN KUMAR JOSHI Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
22 15802024 PRIYANKA MATWANI Kota CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
23 15801719 Ajaypal Jat Jaipur CRESCENDO-N2 FIRST GROUP Qualified
24 15802101 PRASHANT MAKHIJA Kota CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
25 15803750 DEVENDRA MEWADA Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
26 15800187 NISHANT JAIN Kota CRESCENDO-G1G2-N1 FIRST GROUP Qualified
27 15801606 PUNIT JAIN Indore G1-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
28 14800942 POORVA MAHESHWARI Kota CRESCENDO-G1G2-M1 FIRST GROUP Qualified
29 15801517 AKASH YADAV Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
30 15800178 RIYA RATHI Kota G1-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
31 14801077 JAY TANDON Kota G1-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
32 14801523 DEEPCHAND NAGAR Kota G2-CRESCENDO-M3 FIRST GROUP Qualified
33 15800556 MOHIT CHADHA Kota G2-CRESCENDO-N2 FIRST GROUP Qualified
34 15802816 CHAYAN JAIN Indore G2-CRESCENDO-M1 FIRST GROUP Qualified
35 15803737 NIKITA PAL Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
36 15801544 PARIKSHIT SHARMA Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
37 14801618 SNEHA CHANCHLANI Kota CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
38 14801605 YOGITA JAYALWAL Kota CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
39 15801891 Diwakar Ojha Jaipur CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
40 14800974 JYOTI SUWALKA Kota G2-CRESCENDO-N3 FIRST GROUP Qualified
41 15803896 ADITI RATHORE Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
42 15801911 Manoj Choudhary Jaipur CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
43 14801628 ASHRUTI GUPTA Kota CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
44 14890060 ATISHAY JAIN Kota CRESCENDO-G1G2-M2 FIRST GROUP Qualified
45 15801674 HARI GURJAR Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
46 15890241 HARMEET KAUR Kota CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
47 15801344 MAYANK GOYAL Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
48 15801004 Megha Agarwal Jaipur CRESCENDO-N2 FIRST GROUP Qualified
49 15801584 PANKAJ SAHU Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
50 15801679 PIYUSH MALI Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
51 14800961 RAJAT GUPTA Kota G2-CRESCENDO-N2 FIRST GROUP Qualified
52 14800730 SHASHANK SUWALKA Kota G1-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
53 15802107 SHIRIN NOSRANI Kota CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
54 15800189 SIMRAN ARORA Kota CRESCENDO-G1G2-N1 FIRST GROUP Qualified
55 15801585 Vaibhav Anchaliya Jaipur CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
56 15802007 VISHAL JAIN Kota CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
57 15802892 AAKASH TAYAL Indore G1-COMMANDO-J FIRST GROUP Qualified
58 15801198 ADITYA JAIN Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
59 15801126 AKSHAT TULSIYAN Indore G2-CRESCENDO-M1 FIRST GROUP Qualified
60 15801501 ANKIT JAIN Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
61 15801156 ANURAG RATHI Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
62 15801301 CHIRAN JOSHI Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
63 15803875 DEEPAK MEENA Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
64 15801533 DEVASHISH SHARMA Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
65 15803798 DIVYA GADIYA Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
66 15801323 GOURAV SINGH CHAUHAN Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
67 15801527 KRISHNA SAHU Indore G2-CRESCENDO-N1 FIRST GROUP Qualified
68 15801447 RAJAT BANSHAL Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
69 15801425 SAKSHI  YADAV Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
70 15801422 SHASHWAT SINGHAI Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
71 15801227 SHIVAM  ATASNIA Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
72 15801522 SWAPNIL GUPTA Indore CAPSULE-2 FIRST GROUP Qualified
73 15803797 YASH MEHTA Indore CAPSULE-1 FIRST GROUP Qualified
GROUP-II : 40 Selections
74 15801161 GOURISHA GUPTA Indore CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
75 14801630 MEGHA MOOLCHANDANI Kota CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
76 15803800 SARANSH KHANDELWAL Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
77 15801312 SHREYA LAKHAWAT Indore CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
78 15801224 PRAYESH SETHI Indore CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
79 15802136 SHREYANSHI JAIN Kota CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
80 14890365 MOHIT AGARWAL Kota G1G2 CRESCENDO T.S.-M SECOND GROUP Qualified
81 14800978 PRIYANKA MAKHIJA Kota CRESCENDO-G1G2-M1 SECOND GROUP Qualified
82 15802002 RONAK JAIN Kota CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
83 14890424 SHUBHAM SINGHAL Kota CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
84 15801564 CHETAN KUMAR SONI Indore G2-CRESCENDO-N1 SECOND GROUP Qualified
85 14890205 KHUSHBU SHARMA Kota G2-CRESCENDO-M3 SECOND GROUP Qualified
86 12811269 AFZAL KHAN Kota G2-CRESCENDO-N2 SECOND GROUP Qualified
87 15802004 SAURABH SHARMA Kota CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
88 15801184 SHIVAM KUMAR DWIVEDI Indore CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
89 15803801 DIVYA SHRIWASTAVA Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
90 15801725 Shanky Mittal Jaipur CRESCENDO-N2 SECOND GROUP Qualified
91 15803725 CHHAVI SATHE Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
92 15803847 SAHAJ JAIN Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
93 15802003 SAURABH ASHDIA Kota CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
94 14890209 SHWETA GUPTA Kota G1-CRESCENDO-N1 SECOND GROUP Qualified
95 14890042 YOGITA SINGHAL Kota CRESCENDO-G1G2-M1 SECOND GROUP Qualified
96 14801157 PIYUSH JAIN Kota G2-CRESCENDO-M3 SECOND GROUP Qualified
97 14890203 SHYAM AGRAWAL Kota G2-CRESCENDO-M3 SECOND GROUP Qualified
98 14890246 AYUSHI NAMA Kota G2-CRESCENDO-M3 SECOND GROUP Qualified
99 14800994 PRIYNAKA KUMARI SAH Kota CRESCENDO-G1G2-N1 SECOND GROUP Qualified
100 14801597 FARZEEN AKHTAR Kota CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
101 13800403 ANKIT JHANWAR Kota CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
102 15801748 Yash Gahlot Jaipur CRESCENDO-N2 SECOND GROUP Qualified
103 15801142 AAYUSH BAJAJ Indore G2-CRESCENDO-N1 SECOND GROUP Qualified
104 14801023 APPAR KHANDELWAL Kota CRESCENDO-G1G2-M1 SECOND GROUP Qualified
105 14801088 MAYANK GUPTA Kota G2-CRESCENDO-N2 SECOND GROUP Qualified
106 14801631 PAYAL  MANDOWRA Kota CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
107 15801448 RISHABH AGARWAL Indore CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
108 15802106 SONU BANSAL Kota CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
109 14801639 VIJAY PURI Kota CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
110 15803201 ANUSHK JAIN Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
111 15801307 CHETAN LODHA Indore CAPSULE-2 SECOND GROUP Qualified
112 15803848 SHREYA KHANDELWAL Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified
113 15803816 SHRUTI JOSHI Indore CAPSULE-1 SECOND GROUP Qualified